Wyniki wyszukiwania dla:

Salezjańscy święci

W miesiącu maju przypadają następujące święta w Rodzinie Salezjańskiej:

  1. Św. Dominika Savio – patrona ministrantów – 5 maja;
  2. Św. Marii, Dominiki Mazzarello – współzałożycielki zgromadzenia sióstr salezjanek – 13 maja;
  3. Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – głównej Patronki zgromadzenia salezjańskiego i naszego kościoła, w którym będziemy obchodzić odpust. Serdecznie zapraszamy na nowennę, którą będziemy  odprawiać codziennie od 15 maja, w ramach nabożeństwa majowego.

Św. Maria Dominika Mazzarello 9.05.1837 r. – 14.05.1881 r. 

Ze względu na swoja dary osobiste i cechy chrześcijańskie Maria Dominika jest przykładem nie tylko dla sióstr Instytutu Córek Maryi Wspomożycielki wiernych, lecz także innych członków rodziny salezjańskiej oraz dla sympatyków, naśladujących wielki ideał apostoła młodzieży.

„Bądźcie świętymi!” Powiecie, kto może tak wiele osiągnąć? Potrzeba by ogromnie dużo czasu, żeby być cały czas w kościele; trzeba by być bardzo bogatym, aby dawać hojne jałmużny; trzeba by być bardzo dobrze wykształconym, by móc zrozumieć, uczyć się, rozumować! Tak myśleć to wielki błąd. Nie jest prawdą, że świętość składa się ze złożonych i wyjątkowych rzeczy, dostępnych tylko niektórym wybranym. Nie jest to prawda, bo świętość to dobrze wykonać to, co mamy do wykonania. Święci wykonywali swoje obowiązki dla Boga, cierpiąc w imię Jego miłości, ofiarując swoje cierpienia i trudy. To właśnie jest droga świętości.” (ks. Bosko)


Podziel się tym wpisem: