Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Misyjna w naszym Kościele

“… To Bóg chce działać, a my powinniśmy modlić się, by zechciał w swej dobroci posłużyć się nami w swoich świętych działaniach…”  – ks. Jan Bosko.

W tę Niedzielę, 24 października, gościliśmy w naszej kaplicy wolontariuszy z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego “Młodzi Światu” (popularnie SWM-u), który swoją siedzibę ma “po sąsiedzku” na Łosiówce. SWM jest katolicką i salezjańska organizacją, której celem jest “walka o przywrócenie godności i zapewnienie każdemu człowiekowi takich narzędzi, dzięki którym będzie mógł wziąć odpowiedzialność za siebie, swoją rodzinę i społeczeństwo oraz dawanie świadectwa wiary”.

Wolontariusze SWM-u pełnią służbę misyjną w 43 krajach, na czterech kontynentach. W duchu Ewangelii niosą pomoc ubogim i wykluczonym, dostarczają żywność i lekarstwa, wspierają i uczą, prowadzą domy dla dzieci ulicy i samotnych matek, budują szkoły, internaty i studnie. Na ten moment Salezjański Wolontariat Misyjny zrealizowały ponad 450 projektów z dziedziny edukacji, pomocy medycznej i tworzenia infrastruktury w najuboższych rejonach świata. W Polsce zaś, prowadzi rozbudowany program edukacji globalnej, poprzez który pokazuje innym, jak mądrze nieść wsparcie najbardziej potrzebującym.

Wolontariusze goszczący w naszej parafii mówili świadectwa misyjne, kwestowali i prowadzili sklepik z przedmiotami i pamiątkami z krajów misyjnych. Po zakończonej Niedzieli Misyjnej otrzymaliśmy dyplom “Przyjaciel Misji”, podziękowanie pisemne (można je zobaczyć klikając  tutaj) oraz taką wiadomość:

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie nas w parafii. W załączniku przesyłam podziękowania dla parafian na stronę parafialną z programu Dożywianie i pomoc dzieciom ulicy w Amazonii, na którą prowadzona była zbiórka, podczas której udało się zebrać
1 206,56 zł

Z wdzięcznością,

Salezjański Wolontariat Misyjny

Również dziękujemy, w imieniu całej wspólnoty parafialnej, za świadectwo wiary i wysiłek na rzecz misji. Już teraz zapraszamy ponownie!


Podziel się tym wpisem: