Wyniki wyszukiwania dla:

Wieczór z Niepokalaną

Już 8 grudnia jak co roku w Kościele będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W salezjańskiej tradycji to niezwykle ważny dzień.

Właśnie 8 grudnia, podczas uroczystej Mszy Świętej (o godzinie 11:00, w kaplicy seminaryjnej) sześciu współbraci ze wspólnoty seminaryjnej przyjmie posługę akolitatu – staną się nadzwyczajnymi szafarzami Eucharystii. Polecamy ich pamięci modlitewnej.

Wszystkich parafian, Współpracowników, członków Ziemi Boga, Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, mieszkańców bursy i nie tylko w sposób szczególny zapraszamy na Eucharystię o godzinie 18:00 w kościele rektoralnym. Po niej zapraszamy natomiast do kaplicy seminaryjnej na nabożeństwo połączone ze śpiewem Akatystu ku czci Matki Bożej. Następnie zgodnie z salezjańską tradycją spalimy listy do Niepokalanej. Ksiądz Bosko od początków istnienia Oratorium w Turynie troskliwie pielęgnował dorocznego pisania listów z modlitewnymi prośbami do Matki Bożej. Następnie listy palono wieczorową porą, modląc się i śpiewając pieśni maryjne, wierząc, że tak jak dym kadzidła, dym z palonych listów symbolicznie uniesie modlitwę do nieba. Na zakończenie zapraszamy wszystkich na kubek gorącej czekolady “na rozgrzanie”!

Bądźcie z nami w Uroczystość Niepokalanej!


Podziel się tym wpisem: