Wyniki wyszukiwania dla:

Raport o stanie… prac. [kolejne zdjęcia]

Trwają prace remontowe kaplicy rektoralnej pw. Maryi Wspomożenia Wiernych na Łosiowce. Wiecej o tym jak przebiegają, czego potrzeba i jakie są plany można dowiedzieć się od Ks. Rektora kaplicy, Ks. Mateusza Koziołka SDB, który razem ze współbraćmi prowadzi samodzielnie prace remontowe w naszym kościele. Dzielimy się z Wami kilkoma zdjęciami! 

„Szczęść Boże!

Od poniedziałku, po moim powrocie z wyjazdu, zaczęliśmy z kl. Grzegorzem oraz później z dk. Stanisławem pierwsze prace remontowe.

Ekipa od malowania będzie dopiero 18 lipca, ale do tego czasu chcemy przygotować sufit w prezbiterium (udało się wyczyścić wszystkie “ozdobne” blachy), zrobić podwieszaną konstrukcję pod nowy sufit, by go wkrótce pomalować.

Po wymianie okien w sali nad zakrystią i oratorium, okazało się konieczne zagipsowanie dziur, a nawet malowanie… Oratorium po pandemicznej przerwie było w takim stanie, że niezbędny jest remont. To dodatkowy, nie do końca planowany na teraz wydatek i praca. Ale konieczny.

Czekamy na ekipę od nagłośnienia i musimy zrobić nową wentylację na strychu.

Na razie pracujemy w trzech, ale gdyby znaleźli się wolontariusze do umycia witraży i zabezpieczenia ich przed malowaniem – zapraszamy!

Można zapytać – dlaczego Ksiądz i bracia robicie to sami, a nie wynajmiecie ekipy? Bo to wasze pieniądze poszły na remont, a ponieważ nie mamy do dyspozycji milionów, trzeba ciąć koszty jeśli chce się zrobić dużo… a ja chcę 🙂

Więc robię ile się da własnym sumptem, bo szanuję Wasze pieniądze i bardzo chcę odświeżonego, ładnego kościoła… a żeby zrobić tyle, ile trzeba – szukamy oszczędności. Dlatego zapraszam do pomocy, bo to nie MOJA, tylko NASZA parafia 😉

Kontakt: matkoziolek@gmail.com

Na zachętę kilka fotek z prac.

P.S. Zakupione już zostało nowe nagłośnienie, zagruntowaliśmy ściany w oratorium, podwieszanie sufitu dobiega końca… ale przed nami jeszcze mnóstwo pracy!

ks. Mateusz”

 


Podziel się tym wpisem: